Praktyczne projektowanie stron w kilku krokach
Projektowanie stron może zdawać się banalnym zajęciem. I po części jest to prawdą. Jeżeli przyjmiemy, iż budowanie portali jest postawieniem gotowego CMSa na darmowym serwerze. Wtedy nasza praca sprowadza się do paru przyciśnięć myszki na przycisku następny. Natomiast tej czynności nie powinniśmy określać tworzenie stron internetowych, lecz rejestrowaniem na portalu internetowym. Ta czynność nie ma nic wspólnego z właściwym projektowaniem stron www na potrzeby firm. Może być raczej traktowana hobbistycznie albo jako początek właściwej edukacji o tworzeniu stron www.

Natomiast właściwe tworzenie serwisów internetowych to budowanie ich od samych podstaw. W skład tej czynności wchodzą następujące etapy: zaprojektowanie projektu graficznego dla strony, zakodowanie strony internetowej, podłączenie właściwego CMSu. A później skonfigurowanie wszystkiego na serwerze klienta. Dobry webmaster powinien umieć poruszać się na hostingu, którego obsługa jest wręcz w języku włoskim.

Te podejście można określić właściwym budowaniem stron. Niepowtarzalny wygląd strony www to podstawa. Nie ma drogi na skróty i wykorzystywać darmowych rozwiązań. Bezpłatne templaki są nagminnie wykorzystywane przez wiele osób. Tak więc twoja strona www nie będzie unikalna. A darmowy CMS to zagrożenie potencjalnych włamań na twoją stronę.
Praktyczne projektowanie stron w kilku krokach
Zobacz również: Promocja biura rachunkowego w Google
Menu