Jak rozróżnić dobry link od toksycznego
Jeszcze kilka lat temu każdy link działał na plus dla witryny internetowej do której prowadził. Nikt nie zastanawiał się czy powinno się go utworzyć. Odnośniki różniły się mocą jaką przenosiły docelowej witrynie internetowej. Te gorszej jakości nie dawały widocznych zmian w rankingu Google, lecz nie szkodziły. Można było więc hurtowo pozyskiwać setki odnośników do pozycjonowanej strony. Kłopotem mógł być jedynie filtr, za nadmierny przyrost odnośników.

Dopiero od niedawne, Google zmieniło swoją politykę i rozróżnia linki. Niektóre z nich mogą nam szkodzić, inne polepszać pozycję witryny internetowej w wynikach wyszukiwania. Od tego czasu kwestia dobrych odnośników spędza sen pozycjonerom, którzy muszą je pozyskiwać. Natomiast często ciężko jest odróżnić dobry link od tego toksycznego.

Najprościej pisząc, słabe linki to te które pochodzą z seokatalogów stron, darmowych blogów i innych tworów, które na pierwszy rzut oka wyglądają fermę odnośników. No dobrze, a co z zapleczami i forami. Prywatne zaplecza są w stosunkowo bezpiecznym miejscem tworzenia odnośników. Jeśli o nie dbamy i nie przesadzamy z liczbą odnośników wychodzących to jest to właściwy sposób na uzyskanie odnośników. A jeśli chodzi o fora to trzeba przyjąć zasadę unikania miejsc, gdzie jesteśmy w stanie budować linki z automatu. Te lokalizacje są narażone na negatywną ocenę wyszukiwarki Google. Inna przetestowana zasada to umieszczanie odnośników w miejscach, gdzie inni tego nie robią.
Jak rozróżnić dobry link od toksycznego
Zobacz również: Sprzedawanie auta
Menu